Dnia 05 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku odbył się konkurs „Sieciowa chmura”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klasy 3TB: Patryk Cieszyński, Karol Saj i Hubert Słupek. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu 40 pytań testowych w czasie 20 minut. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 uczestników z największą ilością punktów, etap ten polegał na rozwiązaniu dwóch zadań laboratoryjno-projektowych. Nasi uczniowie zaprezentowali się dobrze i osiągnęli następujące wyniki:

III miejsce – Karol Saj

VII miejsce – Hubert Słupek

IX  miejsce – Patryk Cieszyński

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Maciej Bar

29 marca w obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się Podkarpacki Kongres Zawodowy. Organizatorem tego wydarzenia był Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Wojewoda Podkarpacki. Współorganizatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej. Był to kolejny kongres, podobne odbyły się lub odbędą w każdym z 16 województw. Główne cele kongresu:

• upowszechnienie zmian w szkolnictwie branżowym; przedstawienie rozwiązań zwiększających wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego;
  • prezentacja potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie;
  • dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy;
  • przedstawienie praktycznych rozwiązań w zakresie współpracy pracodawców ze szkołami.

Kongresowi towarzyszyła część wystawiennicza polegająca na przedstawieniu branż reprezentowanych przez technika i branżowe szkoły I stopnia województwa podkarpackiego. Stoiska w formule duetu „szkoła + firma” były przykładami dobrych praktyk w zakresie efektywnego kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcą. Nasz Zespół Szkół został zaproszony do udziału w tej części wystawowej, gdyż dostrzeżona i doceniona została przez organizatorów, rozpoczynająca się współpraca pomiędzy ZS2 w Łańcucie oraz firmą EME AERO. Ta współpraca będzie zmierzać do uruchomienia w ZS2 klasy patronackiej w zawodzie technik mechanik lotniczy od roku szkolnego 2019/20. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Byliśmy jedną spośród 25 szkół w województwie podkarpackim, która została zaproszona do udziału w Kongresie.

Nasze stoisko zostało przygotowane wspólnie z naszym partnerem – firmą EME AERO. Opiekunem stoiska ze strony szkoły był Pan Sławomir Konopko, natomiast ze strony firmy EME AERO pani Agnieszka Grabowska oraz Pan Krzysztof Wąsik. W czasie Kongresu byli obecni z nami Pani Aleksandra Szafraniec – Dyrektor Personalny EME AERO oraz Pan Starosta Adam Krzysztoń i Pani Wicestarosta Barbara Pilawa – Kraus wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji Panem Robertem Szajnarem.

Nasze stoisko odwiedziła m.in. Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch, wraz z przedstawicielem Ministerstwa Edukacji Narodowej, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Pan Tomasz Czop oraz wielu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieli okazję zapoznać się z naszą ofertą kształcenia.

Nasz uczeń Krzysztof Nycz (kl. 3 TA)  zakwalifikował się do etapu rejonowego XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Małgorzata Wiatr

W dniu 28.02.2019r. nasi siatkarze, pod opieką Pana Jakuba Słomskiego,  udali się na półfinały wojewódzkie do Rzeszowa - drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Sroczyk, Marcin Szpunar, Dawid Stańko, Przemysław Woźniak, Bartłomiej Dryś, Jacek Sobuś, Damian Nowiński, Tomasz Woś i Dawid Rejman. Rozegraliśmy tam dwa mecz, niestety obydwa zakończone porażkami -  szkołą z Lubaczowa przegraliśmy 1:2 i z ZS w Jarosławiu także 1:2. Na zwodach występowaliśmy bez pierwszego rozgrywającego Bartłomieja Sroczyka, który nie wystąpił z powodu kontuzji, co  odbiło się na wynikach. Chłopcy walczyli dzielnie, zostawili na boisku serce, jednak braki kadrowe uniemożliwiły osiągnięcie zwycięstwa. Cały turniej siatkówki był dla nas dużym sukcesem. Przypominamy  - wygraliśmy zawody powiatowe  i przeszliśmy  rejonowy etap eliminacji, dopiero na szczeblu wojewódzkim ulegliśmy rywalom.

Jakub Słomski