W dniu dzisiejszym najlepsi uczniowie ze szkół Podkarpacia uczestniczyli w uroczystości wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/20.

W rzeszowskim WDK –u dyplomy wręczały panie Ewa Leniart –Wojewoda Podkarpacki oraz Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty.

Z naszej szkoły w gronie wyróżnionych znaleźli się Gabriela Korzystka - uczennica klasy 2 liceum i Karol Saj –uczeń klasy czwartej technikum.

Nagrodzonym pięknie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W grudniu 2019 odbył się konkurs plastyczny "Nie daj szansy HIV!", zorganizowany przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Łańcucie, mający na celu kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie wśród młodzieży powiatu łańcuckiego. W dniu 19 grudnia rozdano nagrody, wszystkie miejsca na podium "zgarnęli" uczniowie naszej szkoły.

I miejsce - Patrycja Ptaszek 2 LA, II miejsce - Olga Morycz 1LAP, III miejsce - Andżelika Śmiałek 2 LA

Wyróżnienia - Natalia Filip, Patryk Guzek, Dominika Baj 1 LAP

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Chmura-Ruszel

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły KAROL SAJ został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Niepodległa ", zajmując II miejsce. Organizatorem była Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego a patronat honorowy sprawowali: Minister Edukacji Narodowej,  Uniwersytet  Pedagogiczny w Krakowie oraz Podkarpacki, Łódzki, Olsztyński, Bydgoski, Lubuski, Katowicki, Wrocławski, Szczeciński  i Opolski Kurator Oświaty. Do I etapu, który miał miejsce w październiku zgłosiło się ponad 1000 uczniów z całej Polski. Karol znalazł się w zwycięskiej dziesiątce.

Zmagania finałowe miały miejsce 5 grudnia w Krakowie i składały się z dwóch etapów. Część pierwsza to 45 minutowy test wiedzy od powstania Legionów Polskich we Włoszech do przewrotu majowego, po którym wyłoniono trzech najlepszych uczestników. Część druga składała się z 8 pytań otwartych.

Karol, który jest pasjonatem historii wykazał się nie tylko znajomością szczegółowych faktów czy wybitnych postaci ale również wiedzą o kulturze tego okresu. Jako zwycięzca otrzymał cenne nagrody rzeczowe.

Jeszcze raz gratulujemy

20.11.2019 w hali MOSiR odbyły się mistrzostwa halowe w piłce nożnej szkół średnich.  Naszą szkołę reprezentowali: Jacek Sobuś, Rak Fabian, Florek Norbert, Balawender Hubert, Kruk Bartłomiej, Szpyrka Przemysław, Dudzic Kamil i Kochman Kacper.  Przez fazę grupową nasza drużyna przeszła jak burza: Pokonali MOW Łańcut 1:0 i I LO 6:1. Bramki strzelili Florek, a w drugim meczu: Sobuś, Florek, Kruk, Balawender.  W półfinale ulegliśmy TMR-owi 0:2 i przyszło nam grać o trzecie miejsce ponownie z MOW Łańcut, w którym odnieśliśmy zwycięstwo 2:1. Bramki strzelili: Rak i Sobuś.  Dzięki tej wygranej zajęliśmy w turnieju trzecie miejsce. Najlepszym strzelcem turnieju został nasz zawodnik Norbert Florek.

Gratulacje dla drużyny!
Opiekunem drużyn był J. Słomski