Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły KAROL SAJ został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Niepodległa ", zajmując II miejsce. Organizatorem była Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego a patronat honorowy sprawowali: Minister Edukacji Narodowej,  Uniwersytet  Pedagogiczny w Krakowie oraz Podkarpacki, Łódzki, Olsztyński, Bydgoski, Lubuski, Katowicki, Wrocławski, Szczeciński  i Opolski Kurator Oświaty. Do I etapu, który miał miejsce w październiku zgłosiło się ponad 1000 uczniów z całej Polski. Karol znalazł się w zwycięskiej dziesiątce.

Zmagania finałowe miały miejsce 5 grudnia w Krakowie i składały się z dwóch etapów. Część pierwsza to 45 minutowy test wiedzy od powstania Legionów Polskich we Włoszech do przewrotu majowego, po którym wyłoniono trzech najlepszych uczestników. Część druga składała się z 8 pytań otwartych.

Karol, który jest pasjonatem historii wykazał się nie tylko znajomością szczegółowych faktów czy wybitnych postaci ale również wiedzą o kulturze tego okresu. Jako zwycięzca otrzymał cenne nagrody rzeczowe.

Jeszcze raz gratulujemy

20.11.2019 w hali MOSiR odbyły się mistrzostwa halowe w piłce nożnej szkół średnich.  Naszą szkołę reprezentowali: Jacek Sobuś, Rak Fabian, Florek Norbert, Balawender Hubert, Kruk Bartłomiej, Szpyrka Przemysław, Dudzic Kamil i Kochman Kacper.  Przez fazę grupową nasza drużyna przeszła jak burza: Pokonali MOW Łańcut 1:0 i I LO 6:1. Bramki strzelili Florek, a w drugim meczu: Sobuś, Florek, Kruk, Balawender.  W półfinale ulegliśmy TMR-owi 0:2 i przyszło nam grać o trzecie miejsce ponownie z MOW Łańcut, w którym odnieśliśmy zwycięstwo 2:1. Bramki strzelili: Rak i Sobuś.  Dzięki tej wygranej zajęliśmy w turnieju trzecie miejsce. Najlepszym strzelcem turnieju został nasz zawodnik Norbert Florek.

Gratulacje dla drużyny!
Opiekunem drużyn był J. Słomski

W dniu 19.11.2019 odbyły się powiatowe, drużynowe zawody w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Walat (2LA), Oliwia Zawadka (1La), Arkadiusz Nowiński (1TCG) i Mateusz Międlar (1TCG). Dziewczęta wygrały cztery mecze, ulegając tylko rywalkom z II LO, dzięki temu zajęły drugie miejsce, które dało awans do zawodów rejonowych. Chłopcy wygrali wszystkie cztery mecze oraz cały turniej i także awansowali do zawodów rejonowych. Obie ekipy przywiozły okazałe puchary i dyplomy.

Gratulacje i powodzenia w kolejnym etapie!
Opiekunem drużyn był J. Słomski

Dnia 05 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku odbył się konkurs „Sieciowa chmura”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klasy 3TB: Patryk Cieszyński, Karol Saj i Hubert Słupek. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu 40 pytań testowych w czasie 20 minut. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 uczestników z największą ilością punktów, etap ten polegał na rozwiązaniu dwóch zadań laboratoryjno-projektowych. Nasi uczniowie zaprezentowali się dobrze i osiągnęli następujące wyniki:

III miejsce – Karol Saj

VII miejsce – Hubert Słupek

IX  miejsce – Patryk Cieszyński

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Maciej Bar