Dzięki współpracy naszej szkoły z Politechniką Rzeszowską uczniowie klas policyjnych wzięli udział w zajęciach zorganizowanych we współpracy z Laboratorium Kryminalistycznym w Rzeszowie. Podkomisarz doktor inżynier Paweł Kępa najpierw w teorii przedstawił problem ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia. Poszerzył wiedzę uczniów w zakresie daktyloskopii oraz sporządzania fotografii. Słuchacze mogli się, więc dowiedzieć, jakie są rodzaje śladów, linii papilarnych, metody ujawniania śladów daktyloskopijnych, ich zabezpieczania i sporządzania kart. Po części teoretycznej nastąpiła cześć praktyczna, podczas której wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć jak i skorzystać z walizki kryminalistycznej - zabezpieczać ślady daktyloskopijne i zadawać dodatkowe pytania, aby poszerzyć wiedzę o pracy policjantów w terenie na miejscu zdarzenia oraz w laboratorium.

J. Kamińska

          

Back to top