W dniach 18 i 19 marca miały miejsce nasze Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Pierwszy dzień naszych duchowych ćwiczeń rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty i pieśnią do Ducha Swiętego. Następnie odprawiono Drogą Krzyżową. W tegorocznych rozważaniach towarzyszyli nam polscy święci i błogosławieni między innymi: Maksymilian Kolbe, Andrzej Bobola, Ksiądz Popiełuszko, Marianna Biernacka, Marianna Popiełuszko, Poznańska Piątka, Rodzina Ulmów. Uczniowie czytali stacje, które przeplatał śpiew kanonów w wykonaniu uczennic klasy pierwszej i drugiej liceum. Naukę  rekolekcyjną skierował do nas ksiądz Paweł, zachęcając do pięknego i wartościowego przeżywania swojego życia. Drugi dzień Rekolekcji rozpoczęliśmy w MDK-u obchodami Dnia Patrona Szkoły. Następnie przeszliśmy do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii odpustowej z okazji uroczystości św. Józefa. W skierowanej do nas homilii ksiądz rekolekcjonista podał nam jako wzór Pana Jezusa nauczającego w świątyni, który przysłuchiwał się i zadawał pytania. Na koniec Daniela i Adrian w imieniu całej wspólnoty podziękowali księdzu za głoszone do nas Słowo Boże, zapewniając, że postarają się je wprowadzić w codzienne życie. Spotkanie zakończyliśmy pieśnią „Schowaj mnie pod skrzydła swe, ukryj mnie w silnej dłoni swej”

Z nadzieją i radością na kolejne rekolekcje Małgorzata Kisielewska.

Back to top