9 czerwca 2019 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w niecodziennej uroczystości. Swój Diamentowy Jubileusz – 60 - lecie kapłaństwa obchodził Ksiądz Kanonik major Marian Homa. Uroczystości odbywały się w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie. Ksiądz Homa jest kapelanem klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie od początku ich powstania, czyli od 1999 roku.

      Proboszcz parafii garnizonowej ks. płk Władysław Maciej Kozicki odczytał dekret Biskupa Polowego WP J.E. Józefa Guzdka z życzeniami dla Jubilata. Życzenia składali również: Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, delegacje wspólnot parafialnych, byłych żołnierzy oraz Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie, odczytano także list gratulacyjny od Starosty Powiatu Łańcuckiego pana Adama Krzysztonia. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie pan Bogusław Blajer złożył podziękowania za pełną poświęceń i zaangażowania posługę duszpasterską. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele naszej szkoły: pani Małgorzata Korzystka, pani Renata Lepak oraz uczniowie Andżelika Śmiałek i Hubert Witalec, którzy w czasie mszy św. pełnili rolę lektorów a Gabriela Korzystka zadbała o oprawę muzyczną.

       W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy złożyć księdzu jubilatowi najserdeczniejsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Dziękujemy za wszelką pomoc, dobroć serca i okazaną życzliwość. 

     

Back to top