W dniach 3 -7 czerwca 2019 roku uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2  w Łańcucie przebywali na szkoleniu poligonowym  w  Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. Instruktorami byli żołnierze 1 batalionu  21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Podczas obozu codziennie dobywały się marsze oraz zajęcia  skoncentrowane na podstawowym szkoleniu żołnierskim. W ciągu 5 dni pobytu nasi kadeci odbyli trening strzelecki, kurs pomocy przedmedycznej, zasady poruszania się w terenie, wykonywanie prac inżynieryjnych, obsługę broni oraz wiele innych czynności niezbędnych każdemu żołnierzowi.  Uczniowie doskonalili umiejętności z zakresu: musztry, taktyki, terenoznawstwa, pierwszej pomocy oraz obsługi broni. Szczególną uwagę zwracano na działania pojedynczego żołnierza i drużyny na polu walki.

Przykładowy plan dnia:

5:30 – pobudka, porządkowanie rejonów, higiena osobista

6:00 – poranny rozruch fizyczny

6:30 – śniadanie, przygotowanie do zajęć

7:00 - poranny apel, na którym omówione zostały plan dnia i warunki bezpieczeństwa obowiązujące na zajęciach poligonowych.

7:30 - 14:00 – przemieszczenie do miejsc zajęć i szkolenia na punktach nauczania

14:00 - 16:00 - przerwa obiadowa

16:00 - 19:00 - przemieszczanie i szkolenia na punktach nauczania w terenie

19:30 - 21:00 – kolacja, toaleta wieczorna, obsługa sprzętu wojskowego

21:00 - apel wieczorny

21:30 - capstrzyk

W godzinach 21:00 – 6:00 uczniowie pełnili służbę wartowniczą.

Wszyscy uczniowie zakończyli zajęcia poligonowe z pozytywnym wynikiem.

Opiekunami młodzieży ze strony szkoły byli: Aneta Gawaluch, Halina Kloc, Renata Chudzicka, Renata Lepak, Adam Kiełb.

 

Więcej można pooglądać w galerii zdjęć 

Back to top