W czwartek 26 września nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy 2la i 2 tb: Bartosz Kwoszcz, Gabriela Korzystka, Andżelika Śmiałek, Mikołaj Porębny, Izabella Hryniewicka, Adrian Piątek. Powitaliśmy zgromadzonych znanym przebojem Despasito w wersji angielskiej, rosyjskiej i niemieckiej oraz pozdrowieniami w różnych europejskich językach. Następnie zapoznaliśmy zebranych z genezą tego dnia, później młodzież przedstawiła wiele ciekawostek dotyczących języków obcych i podała kreatywne sposoby na opanowanie obcych słówek. W drugiej części do współpracy zaprosiliśmy publiczność ,która zmierzyła się z łamańcami językowymi ,palindromami i odpowiedziami na językowe pytania. Całość urozmaiciła muzyka charakterystyczna dla krajów nauczanych w szkole języków. Była więc rosyjska Kalinka,niemiecki Anton aus Tirol i angielska piosenka Shallow. Na zakończenie nasz DJ Adrian zatańczył z publicznością kazaczoka. Barwnym uzupełnieniem imprezy była dekoracja sali.

Spotkanie to było doskonałą okazją aby uświadomić uczniom jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych.

Mamy nadzieję ,że ten dzień utwierdzi nas w przekonaniu, że języki obce są oknem na świat.

Organizatorzy: Małgorzata Korzystka

Małgorzata Nowak

     

Back to top