W sobotę 15 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Łańcucie odbył się  etap powiatowy XX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i  średnich naszego powiatu.

Łącznie do zawodów matematycznych przystąpiło 29 uczniów  z następujących szkół:  Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie, I Liceum Ogólnokształcące i II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie, Liceum Ogólnokształcące w Żołyni oraz Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie. Rozgrywki odbywały się na trzech poziomach:

IS – uczniowie szkół podstawowych i  klas pierwszych liceum i technikum po szkole podstawowej,

IG – uczniowie klas pierwszych liceum i technikum po gimnazjum i uczniowie klas drugich technikum

II – uczniowie drugich klas liceum i trzecich technikum.

Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań w czasie 150 minut.

Prace uczniów zostały poprawione w tym samym dniu przez komisję złożoną z nauczycieli uczniów przystępujących do konkursu, a więc nauczycieli szkół powiatu.

Na poziomie IS najlepszymi okazali się:

1. Monika Szczepańska – II LO Łańcut
  2. Piotr Szpila – LO w Żołyni

Na poziomie IG największą liczbę punktów otrzymali:

1. Damian Kwolek – I LO Łańcut

Michał Sroczyk – I LO Łańcut

1. Adam Golenia – II LO Łańcut

Na poziomie II nie wyłoniono uczniów z najwyższą punktacją.

Serdecznie dziękuję nauczycielom za poświęcony czas i pracę w komisji, a uczniom życzę dalszych sukcesów.

Przewodnicząca etapu powiatowego

mgr Małgorzata Wiatr

18 grudnia o godzinie 9.00 w Sali wykładowej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz nagrodzenie laureatów i osób wyróżnionych w IV Powiatowym Konkursie Matematycznym w języku angielskim „ I love numbers”.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim za ich postawę, zaangażowanie a przede wszystkim sportowe zachowanie i cieszymy się, że nasi uczniowie osiągnęli tak dobre wyniki.

Katarzyna Sasor - Dyrda

12 grudnia odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny w języku angielskim „ I love numbers”.  Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych, a także motywowanie uzdolnionych uczniów do nauki języków obcych, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

Konkurs jest objęty patronatem Starosty Łańcuckiego, a gospodarzem jest jedna ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego, wybierana w drodze losowania. W tegorocznej edycji  gospodarzem był Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.

Możemy być dumni z naszych uczniów, ponieważ na poziomie podstawowym zdobyli dwa pierwsze miejsca na podium oraz wyróżnienia:

I miejsce         - Krzysztof Nycz IVTA  oraz Jakub Pawlak IITA

II miejsce       - Jakub Żelazny ITCG

Wyróżnienia: - Jakub Pelczyk IITA i Marcin Baran IIITB

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 18 grudnia o godz. 9:00 w Sali wykładowej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie.

Katarzyna Sasor - Dyrda

Zakończył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Polska Niepodległa!

Do Konkursu zgłosiło się ponad 1000 osób z całej Polski.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Pewne miejsce w finale dawał wynik:

• 90% - szkoły ponadpodstawowe
  • 90% - szkoły podstawowe - klasy 7-8
  • 86,7% - szkoły podstawowe - klasy 4-6

Do finału zaproszono 10 najlepszych uczniów z każdej kategorii wiekowej.

Szkoły ponadpodstawowe: Karol Saj

W dniach  5-6 marca 2019 r.  w naszej szkole został przeprowadzony konkurs z języka angielskiego pod nazwą „Matura 3 x Tick ‘’’ 3 x Tak” adresowany do klas maturalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4 TB, 3 LA oraz 4 TA. Nazwaliśmy go „Niezbędnik sukcesu”  ponieważ pytania na teście zostały oparte na najczęściej popełnianych błędach uczniów podczas egzaminu maturalnego pisemnego oraz ustnego. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył uczeń klasy 4 TA Daniel Nietrzeba. Drugie miejsce zdobyli ex aequo  uczniowie:   z klasy 3 LA – Patryk Babiarz i 4 TA – Bartłomiej Cisek.  Trzecie miejsce również podzielili między siebie uczniowie klasy 4 TA  Dawid Piróg i Piotr Kojder. Gratulujemy wszystkim i życzymy zdania egzaminu maturalnego z najlepszymi wynikami.  Na końcu akademii  z okazji Dnia Patrona w dniu 18 marca uroczyście wręczono dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu.

Organizatorzy: R. Chudzicka, O. Zagórska.

W sobotę 2 marca 2019 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Łańcucie odbył się  etap powiatowy   XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Łącznie do zawodów matematycznych przystąpiło 28. uczniów  z następujących szkół:  I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie. Rozgrywki odbywały się na dwóch poziomach:

I – uczniowie klas pierwszych liceum oraz pierwszych i drugich technikum,

II – uczniowie drugich klas liceum i trzecich technikum.

Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań w czasie 150 minut.

Na poziomie I najlepszymi okazali się:

1. Karolina Kisała – I LO Łańcut
  2. Sara Grzesik – II LO Łańcut

Na poziomie II największą liczbę punktów otrzymali:

1. Szymon Kwolek – I LO Łańcut

Adrian Szpunar – I LO Łańcut