Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki

W dniach 28-29 listopada 2014 roku odbył się w Łańcucie  Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki. W czasie festiwalu przedstawiono szereg pokazów, wystaw i prezentacji przygotowanych m.in. przez Centrum Nauki Kopernik, Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej i Mielecki Portal Lotniczy EPML Spotters. Odbyły się również warsztaty oraz wykłady z zakresu fotografii, modelarstwa i odnawialnych źródeł energii. Część wystawowa oraz pokazy miały miejsce w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego, natomiast warsztaty dla chętnych w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Edukacji Zawodowej. Festiwal pod hasłem "Nauka nie musi być nudna" skierowany był  głównie do uczniów i nauczycieli oraz kadry inżynierskiej Podkarpacia.

 

Stoisko naszej szkoły, kształcącej elektroników, mechatroników i informatyków, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów szkół podstawowych , jak i gimnazjów. Szczególnym powodzeniem cieszyły się zaprezentowane przez naszych uczniów i przygotowane pod opieką mgr.Sławomira Konopki – roboty i różnego rodzaju pojazdy. Zarówno mali, jak i dorośli uczestnicy festiwalu, chętnie próbowali swoich sił sterując robotami i urządzeniami zdalnymi.  Nauka automatyki i programowania może być, co widać na zdjęciach, zabawna i ciekawa.

                REDAKCJA

Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Joomla Templates - by Joomlage.com