Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II edycja – konkursu kolęd obcojęzycznych

W środę 27.01.2016 roku w naszej szkole odbył się Szkolny konkurs kolęd obcojęzycznych. Całe przygotowanie i organizację zawdzięczamy pani Małgorzacie Nowak oraz pani Małgorzacie Korzystce. W konkursie wystąpiło 5 wykonawców, których przygotowały  nauczycielki języków obcych,

                   Jury oceniając uczestników miało na uwadze następujące kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu, właściwą wymowę i intonację, czystość brzmienia, odpowiednią interpretację  oraz ogólny wyraz artystyczny. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy 3 La Monika Dołęga, która zaprezentowała ukraińską pastorałkę „Dobryj Wieczir Tobi” przy akompaniamencie Kamila Foryta. Drugie miejsce zajęli chłopcy z klasy 2 TB w składzie- Daniel Krauz, Mateusz Kubis, Paweł Kukulski, Adam Kłos również przy akompaniamencie Kamila. Zaśpiewali nam kolędę w języku rosyjskim „K' pastyrjam noćju” (znana w języku polskim jako „ Wśród nocnej ciszy”). Trzecie miejsce zajęli bracia Kamil i Bartłomiej Sroczyk z klasy 1 Ta, którzy zaśpiewali i zagrali dla nas niemiecką koledę „Morgen Kinder wird's was geben”. Dziękujemy bardzo serdecznie za udział Michałowi Pawlakow z klasy II TAi oraz chłopakom z 2 La w składzie- Banaś Dawid, Frączek Maciej i Ponieważ Krystian. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do liczniejszego udziału w kolejnej edycji konkursu. Nasze spotkanie minęło w świątecznej atmosferze. Na koniec wszyscy razem włączyliśmy się do kolędowania.

 Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Gabriela Myśliwiec III La 

Joomla Templates - by Joomlage.com