Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

I Spotkania naukowo – techniczne

W dniu dzisiejszym nauczyciele i uczniowie naszej szkoły organizują I Spotkania naukowo – techniczne. Celem imprezy jest popularyzacja nauki i najnowszych technologii wykorzystywanych często na lekcjach przedmiotów zawodowych i ścisłych. Naszymi gośćmi są uczniowie okolicznych gimnazjów.

              Dzisiaj odwiedza nas młodzież gimnazjów z Białobrzeg, Kosiny, Dąbrówek, Woli Małej, Gaci i z Gimnazjum nr 2 z Łańcuta.  Jutro spodziewamy się młodzieży  z Czarnej i uczniów , którzy nie mieli zorganizowanych wyjazdów. Program „Spotkań” jest ciekawy i różnorodny, obejmuje następujące zajęcia:

- prezentacja sterowania robotami i symulacja lotów modelami zdalnie sterowanymi

- zajęcia grafiki komputerowej

- prezentacja projektów komputerowych CAD wykonanych przez uczniów i próby modelowania dla uczniów gimnazjum

- prezentacja układów pneumatycznych i elektropneumatycznych wykonanych przez uczniów i możliwość wykonania przez gimnazjalistów prostych układów

- rozwiązywanie testów komputerowych na prawo jazdy kat. B – próbny egzamin

- montaż i demontaż układów elektrycznych w pojazdach samochodowych

- strzelanie z broni pneumatycznej

- quizy i scenki językowe

- występ mażoretek i szkolnego zespołu muzycznego

- pokazy doświadczeń chemicznych

- kiermasz książek

- poczęstunek wojskową grochówką 

 

Jak widać na zdjęciach młodzież z ciekawością, uśmiechem i dużym zainteresowaniem poznaje tajniki nowych technologii i nie tylko…

 Zdjęcia można pooglądać   tutaj

 

Joomla Templates - by Joomlage.com