Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jestem bezpieczny w szkole, domu i na drodze

8 czerwca uczniowie naszej szkoły w składzie: Marlena Bytnar, Anna Wojtas, Edyta Wiśniowska, Wioletta Cebula, Anna Lęcznar i Kamil Wysocki odwiedzili zaprzyjaźniony Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. K. Makuszyńskiego w Mrowli.

Przedstawiciele naszej szkoły pomagali organizatorom Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy „Jestem bezpieczny w szkole, domu i na drodze” dbając o bezpieczeństwo uczestników turnieju przy wykonywaniu zadań konkursowych. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, byli to reprezentanci SOSW z Mielca, Brzozowa, Tarnobrzegu, Ropczyc, Strzyżowa, Frysztaka, Rzeszowa oraz Mrowli. W pierwszym etapie każda z drużyn po wcześniejszym wysłuchaniu prelekcji na temat bezpieczeństwa, musiała odpowiedzieć na pytania dotyczące tej tematyki. Następnie uczestnicy wykonywali zadania przy pięciu stanowiskach z zakresu znajomości znaków drogowych, zachowania się w terenach górzystych czy nad wodą oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po tych konkurencjach młodzi uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcie w radiowozie policyjnym a każdy z nich otrzymał opaskę odblaskową od Wydziału Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Ostatnim etapem był bezpieczny przejazd rowerem w miasteczku ruchu drogowego.

Pojedynek był bardzo wyrównany więc ostateczną decyzją jurorów wszystkie drużyny zasłużyły na pierwsze miejsce i nagrody. Całe spotkanie przebiegało w życzliwej, szczerej i pełnej radości atmosferze. Wróciliśmy naładowani pozytywną energią i cieszymy się,  że mogliśmy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z SOSW w Mrowli będzie nadal się rozwijać.

Uczniowie II LB

  Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Joomla Templates - by Joomlage.com