Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają. Źli ludzie wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają…”

Słowa te były hasłem przewodnim akademii z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasze wspólne śpiewanie uświetnili: wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus, naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Gruca, ks. major Marian Homa, płk. Jan Wojtyna oraz przedstawiciel 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich por. Kurzawa.

 

Uczniowie klasy 1, 2 i 3 liceum wraz z zespołem muzycznym złożonym z uczniów naszej szkoły przygotowali i wykonali pieśni patriotyczne które przywołały w naszej pamięci wszystkich bohaterów narodowych: tych znanych z imienia i nazwiska i tych, których imion nie znamy. Śpiewając pieśni pragnęliśmy pokazać, że patriotyzm to nie standardowe pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Patriotyzm to silne przywiązanie, miłość do ojczyzny oraz życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.

  Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Joomla Templates - by Joomlage.com