Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sukces naszej zdolnej młodzieży

W dniu 25.11.2016 po raz kolejny uczniowie klas o profilu wojskowym  wzięli udział w VI edycji międzyszkolnego konkursu wiedzy pt.

WOJSKA GÓRSKIE- WCZORAJ, 21.BSP- DZIŚ I JUTRO”.

Rozwiązując test uczestnicy konkursu musieli wykazać się sporą wiedzą, gdyż pytania dotyczyły zarówno historii brygady, wojsk górskich, jak i czasów współczesnych oraz roli 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w NSR. Konkurs odbył się jednoetapowo w formie pisemnej ( ok. 40 pytań testowych wielokrotnego wyboru wraz z pytaniami otwartymi , czas ok. 60 minut). Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa, której przewodniczył  Szef Sekcji Wychowawczej 21. BSP, mjr Ryszard Śnieżek. Po zakończeniu części testowej był czas na część artystyczną , podczas której zaprezentował się żeński zespół wokalny KWARTET CZYLI  DUET.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu z napięciem oczekiwali na wyniki. Spośród 5 drużyn biorących udział w rywalizacji, obie drużyny wystawione przez Zespół Szkół nr 2 w Łańcucie, stanęły na podium. Uczniowie Dawid Capłap, Tomasz Karolak, Patryk Kopiec, Kamil Wysocki oraz Dawid Kozyra reprezentujący III Liceum Ogólnokształcące zajęli II miejsce drużynowo. Sukces odniosła także drużyna Technikum Nr 2 w składzie: Adam Kłos, Damian Mierzwa, Karol Szechyński, Daria Radomska, Daniej Majcher. Stanęli na III miejscu podium.

Dużym osiągnięciem może pochwalić się Damian Mierzwa z kl. 3 tb, który w konkurencji indywidualnej zdobył III miejsce.

Uczniom gratulujemy sukcesu, a opiekunom – p. Renacie Lepak oraz

p. Adamowi Kiełb składamy podziękowania za przygotowanie młodzieży do konkursu.

 

Magdalena Styś- Litwin

  Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Joomla Templates - by Joomlage.com