Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolny konkurs "Australia - out there"

Projekt „Podróże marzeń” przenosi nas co roku w inne miejsce na świecie. Tym razem poznajemy Australię. Ciekawe lekcje z geografii, historii i języka angielskiego wprowadziły uczniów w pierwszy etap przygody z tym kontynentem. We wtorek 7 lutego 4 klasy spotkały się z podróżnikiem z grupy „Trzask”, który spędził w Australii 2 miesiące naszych wakacji, a tamtejszej zimy ( o ile zimą można nazwać dni z temperaturą +20 stopni Celsjusza). Swoimi śladami przeprowadził nas przez największe miasta: Sydney, Melbourne, Adelaide, Alice Springs. Odwiedziliśmy wyspę Kangura, Centrum Żarłaczy Białych, Wielką Rafę Koralową i świętą górę Aborygenów- Uluru. Zobaczyliśmy papugi, koala, jadowite węże, jaszczurki oraz ibisy czarnopióre zwane w Australii śmieciarzami. Chętni mogli zagrać na instrumencie muzycznym Aborygenów- Didgeridoo, czy przymierzyć się do rzutu bumerangiem. Niesamowite opowieści i wrażenia na długo zapadną w naszą pamięć.

 

Projekt kończył się w czwartek konkursem geograficzno-historycznym w języku angielskim o najsuchszym, ale najciekawszym kontynencie na Ziemi- OUT THERE - AUSTRALIA !  Dnia 13 lutego zostały ogłoszone wyniki konkursu!

Oto zwycięzcy:
I miejsce Karol Saj 1 TB - 36/45 pkt
II miejsce Bartosz Pelc 1 TA - 33/45 pkt
III miejsce Krystian Czerwonka 1 LA 32/45 pkt

 wyróżnienia :
Patryk Babiarz 1 LA i Michał Gargała 1 TA - 31/45 pkt.

Wszystkim uczestnikom serdecznie  gratulujemy. Dziękujemy za wspólną przygodę .

 

Halina Kloc

 

Joomla Templates - by Joomlage.com