Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pierwsze wykłady …dla naszych uczniów

W ramach patronatu Politechniki Rzeszowskiej uczniowie klas mundurowych wzięli udział 30 marca br. w wykładzie poprowadzonym przez dr. inż. Wiesława Lewickiego dotyczącym spraw bezpieczeństwa oraz działań żołnierzy na misji pokojowej w Afganistanie. Pan dr inż. Lewicki – to prywatnie pułkownik rezerwy i wieloletni dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz uczestnik misji pokojowych.

Uczniowie poznali podstawowe pojęcia dotyczące doktryn wojennych oraz zasad bezpieczeństwa i działań na misjach. Dodatkowo pułkownik przedstawił szereg ciekawych informacji dotyczących Afganistanu, jego struktury etnicznej, obyczajów i odmiennego systemu wartości. Uczniowie dowiedzieli się też wiele o życiu żołnierzy widzianym „od wewnątrz”, obejrzeli filmy nakręcone przez uczestników misji, np. lądowanie śmigłowców, ostrzał bazy widziany z dronów, wybuchy min na patrolu, czy fragmenty ostrzału i walki z talibami. Spotkanie było niezwykle ciekawe i interesujące. Z niecierpliwością czekamy na następne wykłady.

REDAKCJA

    

Joomla Templates - by Joomlage.com