Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II SPOTKANIA NAUKOWO – TECHNICZNE

W dniu 31 marca br. odbyła się w naszej szkole druga edycja  spotkań  naukowo-technicznych. Impreza była przeznaczona dla absolwentów gimnazjów Powiatu Łańcuckiego. Celem jej jest upowszechnienie i popularyzowanie nauki a w szczególności najnowszych technologii,  takich jak: programowanie, modelowania 3D, robotyka, mechatronika, czy grafika komputerowa. Oczywiście znalazło się też miejsce  dla zainteresowanych służbami mundurowymi oraz możliwość sprawdzenia swoich predyspozycji w tej dziedzinie. Program tegorocznych spotkań był wyjątkowo bogaty i obejmował liczne konkursy, zawody, turnieje i pokazy.

Cieszyliśmy się również z dużego zainteresowania młodzieży gimnazjalnej. W tym roku udział w spotkaniach wzięło ok. 140 uczniów z różnych szkół. Najliczniejszymi grupami młodzieży byli uczniowie Gimnazjum   Nr 2 z Łańcuta i Gimnazjum z Rakszawy, ponadto uczniowie z Gimnazjum Nr 1 oraz gimnazjaliści z Krzemienicy, Białobrzeg, Dębowa i Sieteszy.

Na spotkanie przybyli żołnierze z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, którzy zaprezentowali wyposażenie drużyny piechoty oraz demonstrowali je uczniom. Dużą popularnością wśród gimnazjalistów cieszył się konkurs „ Sprawny jak mundurowy”, w skład którego wchodziły - tor przeszkód, turniej strzelania z broni pneumatycznej, test z wiedzy ogólnej i rzut granatem. Uczniowie mieli również instruktaż  z udzielania pierwszej pomocy i obejrzeli pokaz samoobrony przygotowany przez naszych kadetów. Czas wszystkim umilała szkolna orkiestra i występy zespołu mażoretek.

Zainteresowaniem cieszył się pokaz interwencji straży pożarnej zaprezentowany przez patronacką jednostkę z Łańcuta. Wrażenie robiły szybkość i profesjonalizm strażaków przy rozcinaniu samochodu po kolizji.

Atrakcje naukowe zaprezentowano na sali gimnastycznej, a były wśród nich: zajęcia  z grafiki komputerowej 3D, prezentacja sterowania robotami i symulacja lotów modelami zdalnie sterowanymi, prezentacja układów pneumatycznych i elektropneumatycznych wykonanych przez uczniów i możliwość wykonania przez gimnazjalistów prostych układów, rozwiązywanie testów komputerowych na prawo jazdy kat. B – próbny egzamin,  montaż i demontaż układów elektrycznych w pojazdach samochodowych, quizy, scenki językowe, stereotypy narodowe i ciekawostki o krajach anglo-, niemiecko- i rosyjskojęzycznych, pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych i wiele wiele innych.

Uczniowie gimnazjów, którzy brali udział w konkursach otrzymali nagrody w kategoriach indywidualnych i drużynowych. Drużynowo najlepsi byli uczniowie z Gimnazjum Nr 2 z Łańcuta, tuż za nimi uplasowały się dwie drużyny Gimnazjum z Rakszawy. Indywidualnie nagrodzono najlepszych uczniów w teście wiedzy ogólnej i konkursie strzeleckim oraz przyznano wyróżnienia i nagrody specjalne za osiągnięcia w konkurencjach sportowych.

Drugie spotkania naukowo – techniczne przechodzą do historii,  dlatego już dziś zapraszamy na kolejne spotkania … za rok.

REDAKCJA

Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Joomla Templates - by Joomlage.com