Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Taka jest Nasza Szkoła

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 imienia Jana Kochanowskiego w Łańcucie zawsze są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Biorą czynny udział podczas najważniejszych uroczystości odbywających się na terenie naszego powiatu. Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły jest uroczysta przysięga klas mundurowych - wojskowych, policyjnych i strażackich, która nieprzerwanie od 14 już lat odbywa się na Rynku w Łańcucie. Uczniowie klas o profilu strażackim mają zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości od niedawna, gdyż profil ten został utworzony w bieżącym roku szkolnym. W uroczystej przysiędze biorą udział nie tylko uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych, ale i mieszkańcy Łańcuta i okolicznych miejscowości. Kolejnymi wydarzeniami, w których młodzież brała udział były: obchody 98 rocznicy odzyskania Niepodległości, piknik 3 Podkarpackiej Brygady Obrony terytorialnej, święto X Pułku Strzelców Konnych oraz święto 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Uczniowie klas mundurowych stanęli drużynowo i indywidualnie na podium konkursu „Wojska górskie wczoraj, dziś i jutro” oraz zdobyli złoty i brązowy medal w Międzyszkolnych Zawodach Pokazowych Form Samoobrony.

Klasy mundurowe biorą udział w zajęciach dotyczących prawa, kryminalistyki i bezpieczeństwa terytorialnego w ramach współpracy z Politechniką Rzeszowską, w spotkaniach z cyklu Młodzieżowa Akademia Prawa WSPiA oraz w ćwiczeniach terenowych i zajęciach wojskowych prowadzonych przez jednostkę patronacką 1 Batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i Straży Pożarnej. Dzięki patronatowi jednostki przeprowadzają cieszący się ogromną popularnością wśród gimnazjalistów konkurs „Sprawny jak mundurowy” oraz już VI edycję Turnieju Piłki Nożnej „Młodzi nie tylko kibicują, ale i grają” dla gimnazjalistów z Miasta Łańcuta i Powiatu. Aktywnie włączają się w życie Łańcuta poprzez wyjścia do najmłodszych – dzieci z przedszkola, akcje KRWIOBUSU, pomoc niepełnosprawnym, chorym dzieciom, organizację szlachetnej paczki oraz otoczenie opieką szczególnych miejsc pamięci narodowej w naszym mieście.

Młodzież tej szkoły bierze udział w organizacji spotkań naukowo-technicznych dla młodzieży i mieszkańców Łańcuta, których celem jest upowszechnianie i popularyzowanie programowania, modelowania 3D, robotyki, mechatroniki czy grafiki komputerowej. Uczniowie zdobywają  nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach, w tym matematycznym w języku angielskim „I love Numbers”, wojewódzkim etapie Olimpiady Solidarności oraz konkursie wiedzy technicznej. Szczególne osiągnięcia mają uczniowie w dziedzinie sportu – II miejsce Powiatowej Licealiady w siatkówce chłopców oraz I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Średnich w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i I miejsce w Mistrzostwach Łańcuta Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej zarówno dziewcząt, jak i chłopców.

     

Joomla Templates - by Joomlage.com