Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przysięga klas mundurowych 2017

W piątek 29 września 2017 roku odbyła się uroczysta przysięga klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Michała Archanioła w Farze łańcuckiej. Mszę celebrował ksiądz kapelan major Marian Homa oraz proboszcz parafii Łańcut - Podzwierzyniec Alojzy Szwed wraz z byłym wikarym tej parafii księdzem Damianem Wierdakiem. Po mszy uczniowie szkoły wraz z zgromadzonymi gośćmi przeszli na Rynek, gdzie nastąpiła uroczysta przysięga, którą w tym roku składało 24 uczniów. Konferansjerem uroczystości była pani Katarzyna Sasor - Dyrda, natomiast całą oprawę przysięgi prowadził uczeń klasy trzeciej liceum wojskowego Dawid Kozyra. Na początku pani Dyrektor Magdalena Styś - Litwin powitała wszystkich przybyłych gości- przedstawicieli władz samorządowych i powiatowych oraz przedstawicieli służb mundurowych - wojska, policji i straży. Nie zabrakło również rodziców naszych uczniów.

 

Wśród przybyłych gości byli:

- zastępca Burmistrza miasta Łańcuta - pani  Joanna Rupar

- starosta Powiatu Łańcuckiego - pan Adam Krzysztoń

- przedstawiciel Podkarpackiego Kuratorium Oświaty - pan Robert Zygmunt

- naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych - pani Krystyna Gruca

- ksiądz kapelan major Marian Homa

- ksiądz prałat Władysław Kenar

- ksiądz proboszcz parafii Łańcut - Podzwierzyniec Alojzy Szwed

- były wikary parafii Łańcut – Podzwierzyniec ks. Damian Wierdak

- pan Grzegorz Lepianka z biura poselskiego pana Kazimierza Gołojucha

- pan pułkownik Jan Wojtyna

- Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień - major Zbigniew Winiarski

- Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie - pan młodszy inspektor Jan Węgrzyn

- Dyrektor Bursy Szkolnej - pan Józef Ruszel

Szczególne słowa podziękowania pani Dyrektor skierowała do młodzieży naszej szkoły, ciesząc się z dokonanego wyboru szkoły przez uczniów. Zwróciła uwagę, do czego zobowiązuje mundur. To nie tylko schludny, estetyczny wygląd ale przede wszystkim postawa człowieka - patrioty, który całym sercem służy Ojczyźnie.

Pani Dyrektor zwróciła się również do rodziców naszych uczniów i podziękowała im za przybycie na ważną dla nich uroczystość. Szczególnie podkreśliła rolę rodziców w  realizowaniu  pasji, pragnień i potrzeby samorealizacji ich dzieci.

Po przysiędze nastąpił pokaz układów tanecznych mażoretek w wykonaniu uczennic klas mundurowych naszej szkoły. Następnie miała miejsce defilada oddziałów i pododdziałów wojska, policji i straży - uczniów szkoły. Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek w szkole, po którym nastąpiły otrzęsiny klas pierwszych, składających tegoroczną przysięgę.

Aneta Gawaluch

 

Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Joomla Templates - by Joomlage.com