Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesteśmy wśród najlepszych szkół wojskowych w Polsce

We wtorek, 24 kwietnia w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Warszawie, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się z uczniami klas mundurowych z placówek oświatowych, które zakwalifikowały się do II edycji „Programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W sumie programem objętych jest 105 placówek edukacyjnych z całego kraju. Nasza szkoła należy do tego grona.

 

Uczestniczące w „Programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” szkoły prowadzą zajęcia o tematyce wojskowej, które kształtują postawy proobronne i patriotyczne. To jednolity program nauczania opracowany przez specjalistów z Ministerstwa Obrony Narodowej, który zwiększy szanse uczniów na dołączenie do Wojska Polskiego po zakończeniu nauki. Dodatkowo szkoły otrzymują od Ministerstwa Obrony Narodowej wsparcie instruktorów wojskowych prowadzących zajęcia, dostęp do obiektów i sprzętu wojskowego (Wojskowe Dni Szkoleniowe raz w miesiącu) oraz pieniądze na zakup sprzętu i wyposażenia. Absolwenci szkół - ochotnicy mają być objęci kilkutygodniowym szkoleniem wojskowym w ramach skróconej służby przygotowawczej lub powołani na krótkotrwałe ćwiczenie wojskowe zakończone przysięgą wojskową i zasilić rezerwy Sił Zbrojnych.

Pilotażowy program koordynowany przez Biuro do Spraw Proobronnych, stanowi podstawę docelowego utworzenia w Polsce - sieci szkół, które prowadzą w ramach innowacji pedagogicznej jednolite szkolenie wojskowe uczniów klas mundurowych.

W artykule wykorzystano materiały ze strony MON i Biura do Spraw Proobronnych.

REDAKCJA

Joomla Templates - by Joomlage.com