W dniu 28.02.2019r. nasi siatkarze, pod opieką Pana Jakuba Słomskiego,  udali się na półfinały wojewódzkie do Rzeszowa - drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Sroczyk, Marcin Szpunar, Dawid Stańko, Przemysław Woźniak, Bartłomiej Dryś, Jacek Sobuś, Damian Nowiński, Tomasz Woś i Dawid Rejman. Rozegraliśmy tam dwa mecz, niestety obydwa zakończone porażkami -  szkołą z Lubaczowa przegraliśmy 1:2 i z ZS w Jarosławiu także 1:2. Na zwodach występowaliśmy bez pierwszego rozgrywającego Bartłomieja Sroczyka, który nie wystąpił z powodu kontuzji, co  odbiło się na wynikach. Chłopcy walczyli dzielnie, zostawili na boisku serce, jednak braki kadrowe uniemożliwiły osiągnięcie zwycięstwa. Cały turniej siatkówki był dla nas dużym sukcesem. Przypominamy  - wygraliśmy zawody powiatowe  i przeszliśmy  rejonowy etap eliminacji, dopiero na szczeblu wojewódzkim ulegliśmy rywalom.

Jakub Słomski

          W sobotę 2 marca 2019 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Łańcucie odbył się  etap powiatowy   XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Łącznie do zawodów matematycznych przystąpiło 28. uczniów  z następujących szkół:  I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie. Rozgrywki odbywały się na dwóch poziomach:

I – uczniowie klas pierwszych liceum oraz pierwszych i drugich technikum,

II – uczniowie drugich klas liceum i trzecich technikum.

Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań w czasie 150 minut.

Prace uczniów zostały poprawione w tym samym dniu przez komisję złożoną z nauczycieli uczniów przystępujących do konkursu, a więc nauczycieli szkół powiatu.

 Na poziomie I najlepszymi okazali się:

  1. Karolina Kisała – I LO Łańcut
  2. Sara Grzesik – II LO Łańcut

Na poziomie II największą liczbę punktów otrzymali:

  1. Szymon Kwolek – I LO Łańcut

         Adrian Szpunar – I LO Łańcut

  1. Miłosz Bar – I LO Łańcut
  2. Karol Angrys – I LO Łańcut

         Krzysztof Nycz – ZS 2 Łańcut

Serdecznie dziękuję nauczycielom za poświęcony czas i pracę w komisji, a uczniom życzę dalszych sukcesów.

Przewodnicząca etapu powiatowego

mgr Małgorzata Wiatr

      

          W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się apel poświęcony pamięci  Żołnierzy Wyklętych, który przygotowała  grupa  uczniów  wojskowych z klasy 1tb  i 1la. Krótki montaż słowno-muzyczny zawierał najważniejsze informacje  o Niezłomnych. Były więc daty, fakty i nazwiska, o których nie możemy zapomnieć. Nie zabrakło też  wzruszających  wierszy i pieśni  o młodych bohaterach ginących w imię wolności. Mimo przedstawionej  okrutnej prawdy historycznej zakończyliśmy naszą uroczystość słowami …

„  Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

 i ten świat nie zginie nigdy dzięki nim…”

Małgorzata Korzystka

      

          Dnia 26 lutego 2019 roku uczniowie klasy 3 LA i 4 TB wyjechali do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, aby wziąć udział w przedstawieniu teatralnym "Tango", zrealizowanym na podstawie dramatu Sławomira Mrożka. Spektakl teatralny reżyserował Piotr Cyrwus, natomiast wykonanie zapewnili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa. Spektakl podobał się uczniom. Na szczególną uwagę zwraca fakt, że dramat Mrożka podejmuje problematykę zmian obyczajowych i społecznych po II wojnie światowej, nawiązując do teatru absurdu i łącząc w sobie elementy surrealizmu, groteski, absurdu i satyry. Gra aktorska na wysokim poziomie, muzyka i rekwizyty teatralne sprawiły, że przedstawienie było godne uwagi.

Opiekun: Aneta Gawaluch

Back to top