Od kilku dni wizytówką naszej szkoły stał się samolot Koliber, który "wylądował" przed budynkiem naszej szkoły. Zapraszamy absolwentów klas ósmych w nasze progi, do podjęcia nauki w zawodzie technik mechanik lotniczy. W czasie nauki będzie możliwość bliższego zapoznania się z budową tego samolotu oraz jednostką napedową pracującą w tym samolocie. Przypominamy, że kierunek technik mechanik lotniczy jest objety patronatem przez Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej oraz przez firmę EMEAERO specjalizującą się w przeglądach silników turbinowych.

IMG 1 IMG 2  IMG 4 IMG 5 IMG 6

26 czerwca kończymy rok szkolny. Rok jakże inny od poprzednich. Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali promocję do następnej klasy. Pamiętamy o Tych, którzy byli najlepsi w konkursach, w sporcie i realizowali się na wielu różnych płaszczyznach. Życzymy udanych wakacji i powrotu do szkoły we wrześniu.

REDAKCJA

Wśród dwóch tegorocznych, uzdolnionych uczniów szkół średnich, którym przyznawana jest nagroda edukacyjna  przez Zarząd Powiatu Łańcuckiego, znalazł się tegoroczny nasz maturzysta technikum informatycznego KAROL SAJ.

Nagroda edukacyjna jest częścią programu wspierania uczniów uzdolnionych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą się poszczycić wybitnymi osiągnięciami naukowymi.

Karol nie tylko może się pochwalić doskonałą frekwencją, bardzo dobrymi wynikami podczas  4-letniej nauki czy wysoką kulturą osobistą, ale przede wszystkim olbrzymią wiedzą historyczną, która pozwoliła mu zostać finalistą  XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...” im. mjr. Marka Gajewskiego  oraz laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Niepodległa ".

24 czerwca 2020 r. Karol Saj, któremu towarzyszyli dyrektor szkoły Pan Bogusław Blajer oraz opiekun Pani Joanna Kamińska,  otrzymał z rąk Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia oraz Wicestarosty Łańcuckiego Barbary Pilawa-Kraus okolicznościowy dyplom,  nagrodę finansową  wraz z gratulacjami .

Karol, mamy nadzieję, że znajdzie się w szkole godny następca, a Tobie życzymy dalszych sukcesów na studiach wyższych!

harmonogram