W naszej szkole rusza akcja związana ze wsparciem Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, którą przeprowadzi klasa 1TBP. Akcja polega na zbiórce artykułów żywnościowych, higienicznych i zabawek. Szczegóły będą umieszczone na plakatach w szkole, a listę potrzebnych rzeczy znajdziecie na stronie hospicjum, w zakładce Darowizna rzeczowa.

Dziękujemy z góry za Wasze wsparcie.

Zakończył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Polska Niepodległa!

Do Konkursu zgłosiło się ponad 1000 osób z całej Polski.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Pewne miejsce w finale dawał wynik:

• 90% - szkoły ponadpodstawowe
  • 90% - szkoły podstawowe - klasy 7-8
  • 86,7% - szkoły podstawowe - klasy 4-6

Do finału zaproszono 10 najlepszych uczniów z każdej kategorii wiekowej.

Szkoły ponadpodstawowe: Karol Saj

11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju i narodu. Wtedy właśnie, po 123 latach niewoli, państwo polskie odrodziło się jako suwerenny, niepodległy kraj. Co roku  11 listopada Polacy obchodzą Święto Niepodległości. Dziękujemy wszystkim, którzy walczyli za naszą wolność, ciesząc się z tego, że żyjemy w wolnym kraju i możemy bez przeszkód uczyć się, pracować i tworzyć lepszą przyszłość naszej Ojczyzny.

W związku z tą rocznicą we wtorek 12 listopada 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie odbyła się uroczysta akademia. Występ przygotowali uczniowie szkoły pod opieką nauczycieli: Pani Katarzyny Sasor - Dyrdy, Pani Marty Lasek oraz Pana Adama Kiełbia. Na 101. jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości obecni byli uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły.

O godzinie 9.40 zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie miała miejsce cała uroczystość. Przed wejściem do sali otrzymaliśmy teksty pieśni patriotycznych, które wspólnie odśpiewaliśmy podczas akademii. W ten dzień wystrój sali był nietypowy. Na środku sceny stały krzyże z brzozy, a pod nimi leżały liście. Wokół krzyży krążyła Śmierć,  która w ręce trzymała kosę. Na początku uroczystości na salę został wprowadzony sztandar szkoły, który był wniesiony przez kolegę i koleżanki z klas mundurowych. Pierwszą zaśpiewaną pieśnią była Rota,  po niej odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie na scenie pojawiła się Śmierć, która prowadziła dialogi z duszami poległych żołnierzy. Na zakończenie, wspólnie  odśpiewaliśmy pieśni patriotyczne, które dzięki szkolnej orkiestrze i  chórowi miały wspaniałą oprawę muzyczną.

Damian Cyran i Wiktoria Babiarz

W dniach 4 – 5 listopada 2019 roku klasy IV Ta i IV Tb brały udział w wycieczce do zakładów przemysłowych na Śląsku W programie wycieczki było zwiedzanie Zakładu Tychy FCA Poland.  Koncern Fiat Chrysler Automobiles produkuje modele samochodów: Fiat 500 i Lancia Ypsilon. Jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie. Z jego linii montażowych co 46 sekund zjeżdża jeden samochód. Zwiedziliśmy też Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar (druga co do wielkości tego typu elektrownia w Polsce). Położona w Międzybrodziu Bialskim to wysokospadowa elektrownia podziemna, zlokalizowana w przepięknym miejscu, w bliskości gór i jeziora. Syci wrażeń z entuzjazmem wróciliśmy do szkoły.

REDAKCJA