W poniedziałek 25 listopada zakończyła się w naszej szkole akcja Mikołajki dla Hospicjum. Zebrane dary uczennice z klasy 1 TBP zawiozły wraz z rodzicami do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Udało nam się zebrać:

Słodycze                       35 szt.

Art. Papiernicze            1 szt.

Odzież                          8 szt.

Art. Spożywcze            39 szt.

Zabawki                        13 szt.

Kosmetyki                    59 szt.

Środki czystości            3 szt.

Pampersy                      2 op.

Cukierki                        2 kg

Bardzo dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za okazane serce i udział w akcji.

Klasa 1TBP

W najbliższą środę tj. 11 grudnia 2019 roku o godzinie 16:00 zapraszamy rodziców na wywiadówkę semestralną

Od 9 grudnia 2019 roku obowiązuje nowy plan lekcji.

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły KAROL SAJ został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Niepodległa ", zajmując II miejsce. Organizatorem była Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego a patronat honorowy sprawowali: Minister Edukacji Narodowej,  Uniwersytet  Pedagogiczny w Krakowie oraz Podkarpacki, Łódzki, Olsztyński, Bydgoski, Lubuski, Katowicki, Wrocławski, Szczeciński  i Opolski Kurator Oświaty. Do I etapu, który miał miejsce w październiku zgłosiło się ponad 1000 uczniów z całej Polski. Karol znalazł się w zwycięskiej dziesiątce.

Zmagania finałowe miały miejsce 5 grudnia w Krakowie i składały się z dwóch etapów. Część pierwsza to 45 minutowy test wiedzy od powstania Legionów Polskich we Włoszech do przewrotu majowego, po którym wyłoniono trzech najlepszych uczestników. Część druga składała się z 8 pytań otwartych.

Karol, który jest pasjonatem historii wykazał się nie tylko znajomością szczegółowych faktów czy wybitnych postaci ale również wiedzą o kulturze tego okresu. Jako zwycięzca otrzymał cenne nagrody rzeczowe.

Jeszcze raz gratulujemy