Kierunki kształcenia 2018/2019

TECHNIKUM

4-letnie technikum zakończone maturą i egzaminem zawodowym.

Technikum zapewnia przygotowanie ogólnokształcące umożliwiające kształcenie w dowolnych szkołach wyższych a także uzyskanie atrakcyjnego zawodu. Absolwenci technikum mogą podjąć pracę np. jako informatyk, mechanik, teleinformatyk, elektronik, żołnierz czy policjant lub poprowadzić własną firmę. Pracujemy na najnowszych programach komputerowych stosowanych do projektowania i symulacji pracy urządzeń. Nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania elektroniczne, komputerowe i informatyczne korzystając ze światowego programu edukacyjnego – Akademii Cisco. W ramach szkoleń możesz przygotować się do uzyskania światowych certyfikatów.

Technikum mechaniczne

Współczesny technik mechanik to specjalista, który organizuje i nadzoruje przebieg procesu wytwarzania i eksploatacji maszyn. Specjalista wysokiej klasy w motoryzacji i przemyśle.

Technikum elektroniczne

Technik elektronik posiada wiedzę z zakresu diagnostyki sprzętu komputerowego, również komputerów pokładowych w samochodach. Instaluje i konfiguruje sieci komputerowe (Novell, Linux, Windows), programuje mikroprocesory. To specjalista elektroniki, telekomunikacji, automatyki i robotyki.

Technikum mechatroniczne

Mechatronika łączy zagadnienia mechaniki, elektroniki i informatyki. Technik mechatronik to specjalista urządzeń automatycznych, maszyn CNC, układów i urządzeń elektroniki i automatyki samochodowej. Urządzenia mechatroniczne znajdują zastosowanie prawie w każdej dziedzinie przez co mechatronik jest coraz częściej poszukiwanym specjalistą.

Technikum informatyczne (wojskowe-cywilne)

Na tym kierunku nauczysz się programowania, tworzenia grafiki komputerowej i administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi. Poznasz budowę sprzętu komputerowego, zasady działania sieci komputerowych i Internetu.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

3-letnie liceum ogólnokształcące zakończone maturą

Klasa wojskowa/policyjna/strażacka przeznaczona jest dla uczniów zainteresowanych w przyszłości pracą w wojsku, policji bądź straży pożarnej. Celem szkoły jest przygotowanie absolwentów do dalszej nauki na uczelniach wyższych wszelkiego typu, w tym także uczelnie „mundurowe". Duży nacisk kładziemy na praktyczną umiejętność posługiwania się językami obcymi oraz obsługę podstawowych, użytkowych programów komputerowych.

Rozszerzenia:

- język obcy

- matematyka

Wojskowe

Policyjne

Strażackie

SZKOŁA BRANŻOWA

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych perspektywą zdobycia ciekawego zawodu i dobrej pracy!

Kształcimy w branżach mechanicznych i elektrycznych w następujących zawodach:

- elektromechanik pojazdów samochodowych

- mechatronik