tiktokfacebookinstagram
dostępność
250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

2023/10/13

250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.


13 października 2023 r. w Zespole Szkół nr2 imienia Jana Kochanowskiego w Łańcucie odbyła się uroczystość związana z otwarciem nowych boisk przy szkole oraz z 250 rocznicą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

Na wstępie zabrała głos pani dyrektor Renata Chudzicka, która przywitała przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Z kolei swoje przemówienie wygłosił pan Kazimierz Gołojuch Poseł na Sejm RP oraz starosta łańcucki pan Adam Krzysztoń Adam Krzysztoń, który wręczył także Nagrody Starosty dla najbardziej zasłużonych nauczycieli z łańcuckich szkół.

Następnie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów naszej szkoły z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Zaprezentowano historię KEN-u, ze szczególnym uwzględnieniem jej zasług w kształtowaniu postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodzieży. Przedstawiono także zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie w Zespole Szkół nr 2- wyremontowano sale i korytarze, powstały pracownie komputerowe i programowania oraz ekopracownia i wirtualna strzelnica. Utworzono nowy kierunek kształcenia- technika programistę, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Część artystyczną uświetnił chór szkolny, który zaprezentował znane przeboje Budki Suflera i Lady Pank w nowych „szkolnych” aranżacjach. 

Po uroczystej akademii zgromadzeni goście obejrzeli pokaz mażoretek, sztuk walki, freestyle rowerowy oraz pokaz tańca bugee. Następnie dokonano otwarcia boisk szkolnych, których budowę sfinansowano w oparciu o program Polski Ład. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Kazimierz Gołojuch, starosta Powiatu Łańcuckiego pan Adam Krzysztoń, wicestarosta Powiatu Łańcuckiego pani Barbara Pilawa-Kraus , dyrektor Zespołu Szkół nr 2 pani Renata Chudzicka oraz prezes firmy „Grześki” pan Grzegorz Kastoris- Sudoł. Nowe boiska szkolne poświęcił wikary tutejszej parafii ksiądz Piotr Długi. Z kolei odbył się krótki, pokazowy mecz koszykówki w wykonaniu naszych uczniów. 

W końcu przyszedł czas na otwarcie nowej ekopracowni. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Kazimierz Gołojuch, starosta Powiatu Łańcuckiego pan Adam Krzysztoń, wicestarosta Powiatu Łańcuckiego pani Barbara Pilawa- Kraus, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz opiekunowie pracowni: pani Halina Kloc i pan Piotr Ozimek.

Na tym zakończyła się część oficjalna, po której wszyscy udali się na poczęstunek.

← Wróć do bloga
← Wróć do bloga