tiktokfacebookinstagram
dostępność
Akcja Sprzątanie Świata

2023/10/06

Akcja Sprzątanie Świata


30 jubileuszowa Akcja Sprzątanie Świata – Polska, w tym roku pod hasłem „ Sprzątanie świata łączy ludzi ”. W tym tygodniu w naszej szkole prowadziliśmy działania w ramach Akcji, a na początek parę słów na jej temat.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony
środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Akcja przebiegała u nas dwutorowo- teoretycznie i praktycznie. Wszyscy uczniowie na godzinach wychowawczych zapoznali się z celami Akcji, jej historią i 30-letnimi efektami pracy w Polsce. Ważną kwestią jest również włączanie się w ochronę środowiska w naszym codziennym życiu. W czasie zajęć mieliśmy możliwość przypomnieć sobie i przećwiczyć  jak poprawnie segregować odpady. Uczniowie
klasy 3 LA przygotowali wystawę na ten temat, 

a na naszej e-gazetce pojawiła się interesująca prezentacja.

W czwartek grupa uczniów z klas 2 TA, 3 LA, 3 TA, 3 TB wraz z opiekunem Panią
Haliną Kloc teorię zamieniła w praktykę. Wspólnie rowerami udali się do lasu w
Budach Łańcuckich i w pięknej, słonecznej pogodzie zebrali aż dwa duże worki
śmieci! Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a nawet zdrową
rywalizacją z humorem 😊 Mamy nadzieje, że ich postawa będzie inspiracją
dla innych, bo w planach jeszcze dużo ciekawych, proekologicznych projektów.
Śledźcie na bieżąco naszą stronę i social media :D 

Cieszymy się, że włączyliśmy się w społeczność wolontariuszy naszej Ziemi. 

 ”Razem możemy więcej!”


← Wróć do bloga
← Wróć do bloga