tiktokfacebookinstagram
dostępność
Dni otwarte w ekopracowni

2024/05/28

Dni otwarte w ekopracowni


W ramach Dnia Otwartych Pracowni 26 marca odbyły się zajęcia pokazowe dla uczniów szkół podstawowych, które miały na celu zaprezentowanie nowoczesnych możliwości naszej placówki oraz zainspirowanie młodszych uczniów do dalszego zgłębiania wiedzy.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, podczas których nauczyciele prezentowali innowacyjne metody nauczania i nowoczesne technologie wykorzystywane w naszej szkole.

Jednym z punktów programu była prezentacja naszej ekopracowni, wyposażonej w najnowsze technologie, w tym elementy smart home i szerokoekranowy projektor. Uczniowie mogli zobaczyć, jak zaawansowane urządzenia mogą wspierać naukę i rozwijać zainteresowania ekologiczne.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz planetarium, który przeniósł uczestników w fascynujący świat kosmosu. Uczniowie mogli obserwować gwiazdy ,gwiazdozbiory, planety i inne ciała niebieskie, ucząc się ich rozpoznawania w interaktywny i angażujący sposób.

Kolejnym istotnym elementem było zaprezentowanie okazów surowców mineralnych, ze szczególnym uwzględnieniem surowców energetycznych. Uczniowie dowiedzieli się o różnych rodzajach surowców, ich znaczeniu dla gospodarki.

Zajęcia zakończyły się pracą w grupach, podczas której uczniowie mogli zastosować zdobytą wiedzę w krótkich zadaniach quizowych.

Poraz drugi ekopracownia dla uczniów szkół podstawowych była prezentowana w czasie Dnia Otwartego Szkoły 28 maja –przeprowadzono podobne zajęcia w kilku mniejszych grupach .

Mamy nadzieję że dni te były  pełne inspirujących doświadczeń i  pozostaną w pamięci wszystkich uczestników, zachęcając ich do dalszego rozwijania swoich pasji i zainteresowań.


← Wróć do bloga