tiktokfacebookinstagram
dostępność
Paryż, Wersal, Disneyland

2024/04/25

Paryż, Wersal, Disneyland


Mimo, że Paryż przeszedł już do szkolnej historii, to to co zwiedziliśmy i zobaczyliśmy zostanie z nami na zawsze, mnóstwo atrakcji, piękne wspomnienia, zdjęcia, pamiątki… ach, cóż to była za wycieczka!

Wyjazd zorganizowany został wspólnie z biurem Master Tur i była to pierwsza szkolna wycieczka zagraniczna, po której nabraliśmy ochoty na odkrywanie kolejnych pięknych miejsc na świecie. Podczas bardzo napiętego od świtu do zmroku programu wycieczki, zwiedziliśmy Łuk Triumfalny, muzeum perfum, galerię Lafayette z tarasem widokowym, Wersal, stadion PSG, Panteon, katedrę Notre Dame oraz paryską Sorbonę, a także jedno z najsłynniejszych muzeów na świecie Luwr, gdzie obejrzeliśmy piękne dzieła, w tym obraz Mona Lisa. Spacerowaliśmy w ogrodach luksemburskich i placu Pigalle. Zwiedziliśmy najważniejsze wzgórze Paryża Montmartre z bazyliką Sacrè - Coeur. Obowiązkowo oczywiście weszliśmy na wieżę Eiffla i podziwialiśmy Paryż z wysokości. Nie mogliśmy się również oprzeć pokusie degustacji ślimaków i żabich udek w jednej z paryskich restauracji, a w wieczornej, pięknie oświetlonej scenerii płynęliśmy statkiem po Sekwanie. Wycieczkę zakończyliśmy bajkową zabawą i szaleństwem w Disneyland, wśród nocnych pokazów fajerwerków, świateł i laserów.

← Wróć do bloga
← Wróć do bloga