Pięknie jest pomagać!

2024/05/07

Pięknie jest pomagać!

Przeprowadziliśmy dwie akcje charytatywne, w trakcie których zbieraliśmy w szkole pieniądze na szczytne cele. Podczas pierwszej zbiórki ze sprzedaży świątecznych babeczek i innych słodkości uzbieraliśmy 2.694,69 zł na wsparcie w procesie rehabilitacji naszego absolwenta, który uległ poważnemu wypadkowi i wymaga dalszego leczenia. Chcemy w ten sposób pokazać Karolowi, że nie jest sam, że ciągle o nim pamiętamy i że będziemy go wspierać w jego najważniejszej życiowej walce. Druga akcja pod nazwą „Pola nadziei”, do której przystąpił nasz szkolny Samorząd, organizowana była przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Polegała na sadzeniu przez uczniów cebulek żonkili, które na wiosnę zostały ścięte i sprzedane, a zebrane w ten sposób pieniądze w kwocie 367,98zł trafiły do dzieci z Hospicjum. Żonkile to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Przyłączając się do akcji „Pola Nadziei” wspieramy działalność hospicjum w jego codziennej opiece nad chorymi dziećmi.