"Pasieka" - Fundacja Rozwoju i Wsparcia przeprowadziła na terenie Powiatu Łańcuckiego Powiatowy konkursy z wiedzy prawnej. Z uwagi na wymogi sanitarno-epidemiologiczne spowodowane stanem pandemii oraz potrzebę zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla uczestników, konkurs został przeprowadzony w formie zdalnej. Konkurs został poprzedzony realizacją przez Fundację Pasieka serii warsztatów prawnych dla uczniów.

Udział w konkursie wzięły szkoły ponadpodstawowe z terenu Powiatu Łańcuckiego :

• I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie,
  • Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie - II Liceum Ogólnokształcące,
  • Zespół Szkół nr 2 Kochanowskiego w Łańcucie,
  • Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie.

Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

1. Klaudia Balawender - Zespół Szkół nr 2 Kochanowskiego w Łańcucie,
  2. Martyna Walat - Zespół Szkół nr 2 Kochanowskiego w Łańcucie,
  3. Martyna Sobal - I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie.

Szczególnie warte podkreślenia jest to, że odbyło się 13 edycji tego konkursu w 13 powiatach województwa podkarpackiego i Klaudia jest jedyną uczestniczką, która uzyskała 50pkt na 50 mozliwych. Rewelacyjny wynik!!!

Serdecznie gratulujemy !!! Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymają nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Powiatu Łańcuckiego.

Konkurs został zrealizowany pod patronatem Starosty Łańcuckiego oraz patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Konkurs  jest sfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Łańcuckiego.

Aby zapoznać się z działalnością Fundacji Pasieka - zapraszamy na stronę internetową www.fundacjapasieka.pl

Karol Szlęk - uczeń naszej szkoły i zawodnik UKS "Akrobata" z Łańcuta zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej w kategorii dwójek mieszanych. Zawody odbyły się 24, 25 października w Zielonej Górze.

Karol - gratulujemy pasji i najlepszego wyniku!

Wśród dwóch tegorocznych, uzdolnionych uczniów szkół średnich, którym przyznawana jest nagroda edukacyjna  przez Zarząd Powiatu Łańcuckiego, znalazł się tegoroczny nasz maturzysta technikum informatycznego KAROL SAJ.

Nagroda edukacyjna jest częścią programu wspierania uczniów uzdolnionych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą się poszczycić wybitnymi osiągnięciami naukowymi.

Karol nie tylko może się pochwalić doskonałą frekwencją, bardzo dobrymi wynikami podczas  4-letniej nauki czy wysoką kulturą osobistą, ale przede wszystkim olbrzymią wiedzą historyczną, która pozwoliła mu zostać finalistą  XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...” im. mjr. Marka Gajewskiego  oraz laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Niepodległa ".

24 czerwca 2020 r. Karol Saj, któremu towarzyszyli dyrektor szkoły Pan Bogusław Blajer oraz opiekun Pani Joanna Kamińska,  otrzymał z rąk Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia oraz Wicestarosty Łańcuckiego Barbary Pilawa-Kraus okolicznościowy dyplom,  nagrodę finansową  wraz z gratulacjami .

Karol, mamy nadzieję, że znajdzie się w szkole godny następca, a Tobie życzymy dalszych sukcesów na studiach wyższych!

W dniu dzisiejszym najlepsi uczniowie ze szkół Podkarpacia uczestniczyli w uroczystości wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/20.

W rzeszowskim WDK –u dyplomy wręczały panie Ewa Leniart –Wojewoda Podkarpacki oraz Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty.

Z naszej szkoły w gronie wyróżnionych znaleźli się Gabriela Korzystka - uczennica klasy 2 liceum i Karol Saj –uczeń klasy czwartej technikum.

Nagrodzonym pięknie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.