1 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Wszystkie klasy spędziły miło czas na świeżym powietrzu. Dzień był wyjątkowo udany i nawet pogoda dopisała pomimo niepewnych prognoz. Niektórzy wychowawcy wspólnie z klasami wybrali plener i klasowe ogniska. Najwięcej atrakcji mieli jednak nasi „lotnicy” z klasy II Tc - wraz z wychowawcą Renatą Chudzicka i Przemysławem Pastułą uczestniczyli w „pikniku lotniczym”. Impreza odbyła się na lądowisku w Rogóźnie. Teren lądowiska jest zarządzany przez Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kilkoma rodzajami statków powietrznych takimi jak: paralotnia z napędem, motolotnia, wiatrakowiec i samolot ultralekki. Właściciele tych statków powietrznych chętnie odpowiadali na pytania ciekawskich. Duże podziękowania chcemy skierować do Pana Jan Kiełba i Pana Andrzeja Palucha - członków Lotniczego Stowarzyszenia Ziemi Łańcuckiej, którzy zorganizowali ten piknik. Oprócz tego obecni byli pasjonaci lotnictwa i członkowie Stowarzyszenia wraz ze swoimi urządzeniami latającymi. Wielkie dzięki… do zobaczenia za rok…

REDAKCJA