W tym roku również ruszamy z akcją związana z przygotowaniem prezentów dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Akcja polega na zbiórce artykułów żywnościowych, higienicznych i zabawek, które będzie można przynosić do szkoły do dnia 25 listopada (czwartek). Szczegóły znajdziecie na plakatach, a za udział otrzymacie dodatkowo punkty.

Śpieszmy się pomagać!

W tym roku Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy w inny niż zwykle sposób. W klasach odbyło się odczytanie noty historycznej, gdzie zostały przybliżone uczniom postaci bohaterów I i IInwojny światowej. W uroczysty nastrój wprowadził wszystkich wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.
Czas bohaterów i patriotów tamtych dni przypomniały naszym uczniom wystawy: "Duch Polskiego Żołnierza czyli o odwadze żołnierza legionowego" i Odwaga i Roztropność Polskiego Żołnierza w trakcie zmagań wojennych 1920 roku". Jest to fascynująca historia ludzi, którzy na front szli z podręcznikami, a mimo biedy, a nawet nędzy potrafili myśleć o narodzie i niepodległości.
IMG 20211110 110156 IMG 20211110 110210 IMG 20211110 110225 IMG 20211110 121418

"Szkoła pamięta " to ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki , której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią regionu.

Wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań jest nie tylko znać historię tych ludzi, ale zadbać o miejsce ich wiecznego spoczynku.

Klasa trzecia liceum nie tylko odwiedziła miejsca związane z życiem Marcina Szulca de Szulcera, dowiedziała się o jego udziale w powstaniu styczniowym i działalności na polu społecznym i kulturalnym w Łańcucie, ale uporządkowała jego grób, zapaliła znicze i złożyła kwiaty. Odwiedziła również groby innych zasłużonych działaczy - społeczników. Kontynuacją działań będzie również przygotowana gazetka o Marcinie Szulcu, aby również inni uczniowie szkoły poznali jego życie.

received 207386911466571 IMG 20211028 082846

Galeria zdjęć

W październiku uczniowie klasy 2 LA udali się na dzień integracyjny w Żołyni. Głównym punktem wydarzenia była gra w paintball. Po wyczerpującej walce na uczestników czekała gorąca kiełbasa z grilla.

received 1210853132758341

Reszta zdjęć w galerii